صداوسیما باید رسانه ملی باشد اما نیست؛این راهمه می‌دانند .

چهارشنبه شب بیشتر از قبل اثبات شدکه صداوسیما حتی اگرظاهرش را هم با برنامه‌ای استعدادیابی مشابه ” آمریکن گات تلنت” کمی عوض کرده باشد ، بازهم از درون پوچ است. این موضوع وقتی اثبات شدکه خواست خوزستان را سانسور کند.
بانوی جوانی ازخوزستان به برنامه استعدادیابی آمده بود تا نقاشی با شن و ماسه را برای نخستین بار در این برنامه به عنوان یک استعداد نشان دهد. یک یادآوری کوچک اینکه در برنامه آمریکن گات تلنت که استعدادهای سراسر جهان را در برمی‌گرفت ، یک بانوی اوکراینی با همین هنر بانوی خوزستانی ما ، جزو سه استعداد برتر جهان شد.

جالب اینکه او هم همانند بانوی خوزستانی ، با شن ، از جنگ ، نقاشی کشید . از مقاومت هشت ساله مردم خوزستان ، از چاه نفت و فقر حاکم بر خوزستان . ناگهان شن و ماسه درفضای نقاشی او پخش شد . ماسکی بردهان دختری گذاشته بود که نشان می‌داد می‌خواهد در کنار همان فقر در کنار چاههای نفت ، ریزگردهای خوزستان و رنج مردم آن دیار را نشان دهد. اما… تا ریزگردها آمد، تصویر برنامه عصرجدید از روی نقاشی دور شد. او روی نقاشی خود نوشته بود: “هوای خوزستان را داشته باشید؛ “خوزستان هوا ندارد” اما مخاطب تلویزیونی، این جمله را ندید چون رسانه ملی آن را سانسور کرده بود. مجری و داوران درباره جمله‌ای صحبت کردند اما مخاطب تلویزیونی نمی‌دانست آنها درباره کدام جمله صحبت می‌کنند.چون صدا و سیما تشخیص داده بود که مردم نباید آن جمله را ببینند. مردم ایران نباید بدانند مردم خوزستان رنج دارند و هوا ندارند. اصلا صدا و سیما که نباید درد و رنج مردم خوزستان رانشان دهد. مردم خوزستان باید دردشان را در دل نگه دارند و دم برنیاورند. چه زمانی که ریزگردها امان آنها را بریده و چه زمانی که مثل این روزه دربیم سیل هستند.

صداوسیما امشب خیلی روشن نشان داد که درد مردم خوزستان و درد خیلی از مردم ایران را به رسمیت نمی‌شناسد.

صدا و سیما  از درون پوسیده است چون تفکر حاکم بر آن،خودش را حق مطلق و معیار سنجش خوبی و بدی می‌داند. حتی اگر کسی بخواهد درد دل هم‌ استانی‌های خود را بدون انتقاد از این و آن، از صداوسیما بیان کند، سانسور می‌شود چون او تشخیص می‌دهد که چه حرفی درست است و چه حرفی غلط.
بگذارید صدا و سیما همه چیز را سانسور کند . اما این را نمی‌تواند سانسور کند که خوزستانی‌ها در خط مقدم جنگی بودند که هشت سال طول کشید.این را نمی‌تواندسانسور کند که خوزستانی‌ها در سالهای پس ازجنگ ، سهمی شایسته از نفت نداشتند. صداوسیما شاید دیشب درد دل بانوی خوزستانی را سانسور کرد اما نمی‌تواند اصل موضوع را سانسور کند؛ این‌که خوزستان هوا ندارد

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *